RadyoFmDinle.com

Tüm Radyolar » Cem Radyo

Cem Radyo Dinle, Canlı Cem Radyo Dinle

Cem Radyo Dinle. Lütfen Canlı Cem Radyo Dinlemek için Play ▶️ butonuna basınız.

Cem Radyo Hakkında

İstanbul merkezli olarak 1997 yılında yayın hayatına başlayan Cem Radyo ulusal yayın yapan frekanslardan biridir. Bu radyo kanalı Alevi kökenli dinleyicilere özel programlar yapması ile de bilinmektedir. Yayın akışında Türk Halk Müziği, özgün müzikler ve Alevi- Bektaşi Nefesleri sunan bu radyo kanalı Cem Vakfı tarafından yönetilmektedir. Sevginin Kardeşliğin ve Dostluğun Sesi sloganı ile yayın hayatında olan bu radyo 96.4 frekansı ile dinleyicilerine seslenmektedir. Türkiye’de bir ilk olarak farklı etnik gruplardan birini seçerek yayın hayatına başlayan radyo Alevi- Bektaşi inancına dair hoşgörü ile birlikte bütün değerleri kucaklayan bir radyo kanalı olarak varlığını devam ettirmektedir.

Farklı Kültürlerle Kucaklaşma

Yayın akışı içerisinde yer alan farklı programlar ve Alevi- Bektaşi nefeslerinden sunumlar ile bilinen Cem Radyo aslında farklılıkları bir güzellik kabul ederek evrensel bir yayın düşüncesi ile çalışmalarına devam etmektedir. Bununla da kalmayıp objektif programlar yapan bu frekansta haberler, konuklarla söyleşiler gibi çeşitli etkinliklerde yapılmaktadır. Seyir Defteri ile ufak ufak hayattan notlara değinen, Türkü Bahçesi ile yöresel müzikler sunan, Tarihte Bugün programı ile de tarihe ışık tutmaya çalışan Cem Radyo Minder Ehli, Arzuhal gibi farklı programlarda sunmaktadır. Ayrıca spor haberleri ve Cem Radyo Haber ile de gündemden kopmayan bir radyo kanalı olarak geniş bir kitleye seslenmektedir.

Cem Radyo’nun Farkı!

Türkiye’de yayın yapan onlarca radyo kanalı bulunuyor ancak Cem radyo hazırlamış olduğu farklı programları ile diğerlerinden ayrılıyor. Daha çok Anadolu’ya uygun müzikler sunan bu frekansta yüreklere işleyen nağmelerden insanlara bilgi veren programlara kadar pek çok farklılık yer alıyor. Eğer bu kanalı dünya üzerinden bir yerden dinlemek isterseniz internet sayfasına bağlanmanız yeterli olacaktır. Her kesimden insana hitap etme anlayışı ile bugün var olan Cem Radyo dinleyicilerine toplumsal birlik ve beraberlik düşünceleri ile birlikte toplumda hoşgörü ortamında yaşamanın önemini de vurguluyor. Türkiye’de yer alan Alevi vatandaşları tarafından daha fazla dinlenen bu kanalda türkülerden seçmeler yapıldığı gibi değerli programcıların dilinden çıkan güzel hikmetli sözler ile de yayınına derinlik kazandırıyor.


Bu radyoyu sevdiklerinle paylaşarak bize destek olmak ister misin?

TwetleFacebook'ta PaylaşPinterestRedditTumblrLinkedin
Copyright © RadyoFmDinle.com - 2020